Szkolenie „Sytuacje kryzysowe w pieczy zastępczej – profilaktyka uzależnień i algorytmy postępowania z dziećmi i młodzieżą” odbyło się w Hotelu Ambasador Centrum Łódź i było skierowane do wychowawców i koordynatorów Domów Dziecka znajdujących się na terenie województwa łódzkiego.

Szkolenie poprowadzili specjaliści posiadający doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą w sytuacjach kryzysowych:

Pedagog specjalny, wykładowca Uczelni Nauk Społecznych- Włodzimierz Sokołowski

Krzysztof Korczak- pedagog – absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, trener umiejętności miękkich, który od 12 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą w Domu Dziecka

Policjanci- podkom. Edyta Machnik, mł. asp. Justyna Cywka, sierż. szt. Daria Fraszczyk. Od wielu lat pracują z młodzieżą pełniąc służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie

Dyrektor Centrum Arbitrażu i Mediacji w Łodzi- Monika Pujan

Gościem specjalnym był Ambasador Fundacji Mały Duży Człowiek, były wychowanek Domu Dziecka i autor książki „Niemożliwe nie istnieje”- Gabriel Majchrzak

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z wydarzenia: Szkolenie dla wychowawców i koordynatorów Domów Dziecka z dnia 12 maja 2022 r.