Na koniec 2020 r. w pieczy zastępczej przebywało 71,5 tys. dzieci pozbawionych całkowicie lub częściowo opieki rodziny naturalnej, w tym 55,5 tys. w pieczy rodzinnej oraz 16,0 tys. w pieczy instytucjonalnej czyli Domach Dziecka. W końcu 2020 r. działało w Polsce 1 205 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, które posiadały 17 991 miejsc.
Opracowanie własne na podstawie danych GUS”

To 16 tys. dzieci, które obciążone traumami, trudnymi doświadczeniami, tęsknotą i samotnością muszą mierzyć się z życiem w placówce.

Każdego dnia, wraz z wychowawcami, psychologami oraz koordynatorami pracującymi w Domach Dziecka, szukamy rozwiązań i odpowiedzi na pytania…

😞Jak zapewnić dziecko, że nie musi się bać i że nikt nie będzie już bić?
😔Jak przekazać, że rodzice biologiczni, adopcyjni czy rodzina zastępcza właśnie zdecydowali, że jednak nie trafi pod ich dach?
🙁Jak sprawić, by dziecko uwierzyło, że nie będzie już głodne, kiedy w rodzinnym domu nigdy nie było co jeść?

Czasami trzeba wytłumaczyć 6-letniemu dziecku do czego służy toaleta… a czasami można ujrzeć wielkie zdziwienie, że obiad je się codziennie.

Wiele dzieci czeka na psychoterapię. Placówki proszą o produkty spożywcze, odzież, środki higieniczne, czajniki, garnki, sztućce, krzesło do komputera czy koce dla dzieci. Ogromną potrzebą Domów Dziecka są korepetycje.

👉 Do końca 2021 r. objęliśmy wsparciem 11 placówek. To już ponad 200 dzieci, które potrzebują naszej pomocy.

Dzięki Wam możemy działać. Wielokrotnie przekonaliśmy się, że los dzieci przebywających w Domach Dziecka nie jest Wam obojętny. Bez wparcia nie jesteśmy w stanie realizować nawet tych najmniejszych marzeń i potrzeb dzieci.

Przyłącz się do walki o przyszłość podopiecznych Fundacji Mały Duży Człowiek.

💚 Zostań Patronem Fundacji i wspieraj nas regularnie https://patronite.pl/FundacjaMDC

💚 Wpłać dowolną kwotę na numer konta Fundacji 07160014621850489470000001

💚 Zostań wolontariuszem https://fundacja-mdc.org.pl/chce-pomoc

💚 Skontaktuj się z nami i przekaż darowiznę rzeczową https://fundacja-mdc.org.pl/kontakt