Czas na podsumowanie roku działalności Fundacji Mały Duży Człowiek

Wydarzenia, które zrealizowaliśmy:

Listopad 2021

👉Wzięliśmy aktywny udział w światowej Kampanii 19 dni przeciwko przemocy wobec dzieci i młodzieży organizując konferencję pn. “Nie ma dzieci- są ludzie” J. Korczak.

Grudzień 2021

👉Zrealizowaliśmy 71 listów dzieci do św. Mikołaja oraz przeprowadziliśmy zbiórkę środków finansowych na zakup prezentów świątecznych dla dzieci.
👉Obdarowaliśmy 7 placówek.

Marzec 2022

👉Rozpoczęliśmy współpracę z Uczelnią Nauk Społecznych i Społeczną Akademią Nauk uwzględniającą wsparcie psychologiczne kierowane do wychowanków Domów Dziecka.

👉Zostaliśmy nominowani do Narody im. Janusza Korczaka przez Uczelnię Korczaka w Warszawie.

Maj 2022

👉Zorganizowaliśmy szkolenie stacjonarne dla wychowawców i koordynatorów Domów Dziecka i Pogotowia Opiekuńczego z województwa łódzkiego pn. „Sytuacje kryzysowe w pieczy zastępczej – profilaktyka uzależnień i algorytmy postępowania z dziećmi i młodzieżą”

Czerwiec 2022

👉Wzięliśmy udział w organizacji pikniku charytatywnego, z którego dochód został przekazany na doposażenie Domu Dziecka w Grotnikach.

👉Zainicjowaliśmy ogólnopolską akcję- „kartka okolicznościowa z okazji Dnia Dziecka”– otrzymaliśmy i rozdaliśmy kartki aż 200 podopiecznym.

👉Z okazji Dnia Dziecka zakupiliśmy i obdarowaliśmy 500 dzieci prezentami.

👉Przyznaliśmy nagrodę „Tworzę Dobro 2021” partnerowi i darczyńcy, który najintensywniej wspierał działania Fundacji w roku 2021.

Co jeszcze udało nam się zrobić przez ten rok?

👉Wyjazd na Ranczo- przejażdżki na koniach, zwiedzanie rancza i ognisko dla 14 podopiecznych.
👉Zorganizowaliśmy animacje dla Dzieci z ukraińskich Domów Dziecka.
👉Udzieliliśmy 4 konsultacji psychologicznych.
👉Dofinansowaliśmy Dom Dla Młodzieży (bezdomnej młodzieży) Fundacji Po Drugie w Warszawie kwotą w wysokości 10.000 zł.
👉Dofinansowaliśmy projekt edukacyjny skierowany do naszych podopiecznych pn. „Chłonni Wiedzy” kwotą w wysokości 2.000 zł.

Doposażyliśmy Domy Dziecka kupując:

3 dywany
✅2 fotele

robot kuchenny
4 telewizory z montażem
5 rolet
7 szaf
✅6 biurek
6 krzeseł
baterię łazienkową
drzwi prysznicowe
płytki ścienne
trampolinę
✅11 czajników
kuchenkę mikrofalową
5 suszarek na pranie
6 kompletów sztućców
10 żelazek
zestaw garnków
patelnie
10 parawanów rozdzielających łóżka na hali dla ukraińskich mam i ich dzieci
art. niemowlęce przekazane do ukraińskiej pieczy zastępczej na kwotę blisko 10.000 zł

Przekazaliśmy również bardzo wiele darów rzeczowych, które otrzymaliśmy od Was!

Dziękujemy!